top of page

PROJELERİMİZ

Hakor İnşaat şimdiye kadar Türkiye'de 120'den fazla, Yurt Dışında da 9 ülkede 20'den fazla Cami Projesinin Tüm İç Dekorasyon İşlerini başarıyla tamamlamıştır. HAKOR Son yıllarda özellikle Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde faaliyetlerine ağırlık vermiştir.

Son zamanlarda İç Dekorasyon Projesi ve İç Dekorasyon Uygulaması Hakor İnşaat tarafından gerçekleştirilen bazı projeler aşağıda listelenmiştir.

Yunus Emre Durgaç Cami

29.09.2020 - Devam Ediyor

Tekirdağ ili Çorlu İlçesi Emlak Konut bölgesinde proje tasarımı da firmamız tarafından yapılan, temelini Eylül 2020'de attığımız cami projemizin tahmini tamamlanma tarihi 15 Nisan 2021'dir. Klasik Selçuklu mimarisine modern dokunuşlarla yeni bir soluk getirdiğimiz cami ve müştemilat projemiz bittiğinde bölgenin en göz alıcı projesi konumuna gelecektir.

Cibuti II. Abdulhamit Han Külliyesi

2017-2019

Cibuti II. Abdulhamit Han Külliyesi Türkiye Diyanet Vakfı tarafından finanse edilmiştir. İnşaatı Şubat 2019'da biten Külliye Doğu Afrika Bölgesi'nde inşa edilmiş en büyük camidir. Ana Yüklenicinin Siyahkalem İnşaat A.Ş. olduğu projede, Külliye'nin tüm iç dekorasyon projeleri Hakor İnşaat tarafından tasarlanmış ve Hakor İnşaat ekiplerince yerinde uygulaması gerçekleştirilmiştir. Külliye'nin açılışı Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla 2019'un son çeyreğinde gerçekleştirilecektir.

Türkiye Diyanet Vakfı Belarus Minsk Cami

2015-2016

Cami projesi Türkiye Diyanet Vakfı tarafından finanse edilmiştir. Tatar Mimari özellikleri taşıyan Cami Projesi Akın Özay İnşaat'ın ana yükleniciliğinde inşa edilmiştir. Hakor İnşaat cami projesinin tüm iç dekorasyon projelerini hazırlamış ve uygulamaları Hakor İnşaat'ın uzman ekiplerince gerçekleştirilmiştir. Klasik Tezyinat (nakış, kalem işi, süsleme) sanatının yanında Hakor bu projede nadide Naht Örnekleri uygulamış ve tüm hat panoları Lazer Kesim Ahşaptan imal edilip altın varak kaplanmıştır. Aralık 2016 yılında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile Cami'nin açılışı gerçekleştirilmiştir.

Duhok Şehidan Cami / IRAK

2017-2018

Şehidan Cami Projesi Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi'nin önde gelen firmalarından UB HOLDING tarafından finanse edilmiştir. Cami Projesinin kaba inşaatı ve dış kaplamaları bitirildikten sonra HAKOR İnşaat tarafından tüm iç dekorasyon projeleri hazırlanmış ve atölye imalatları Türkiye'de hazırlanıp yerinde montaj için gönderilmiştir. Atölye imalatları olan Mermer Madalyonlar, Ahşap Mobilyalar, Çini Panoların montajı ve yerinde imalatı yapılması gereken Tezyinat, Hat Yazıları ve Altın Varak imalatları HAKOR İnşaat'ın uzman kadrolarınca gerçekleştirilmiştir. Cami Kubbesinin içinde KABARTMA ÇITAKARİ uygulaması yapılmıştır, Şehidan Cami Irak'ta bu özelliğe sahip tek Cami olma özelliğini korumaktadır.

Alacaatlı Uluyol Cami

2016

Esra Moza Mimarlık imzası taşıyan Cami modern bir görünüşe sahiptir. Proje Ankaralı bir iş adamı tarafından finanse edilmiştir. Proje kendi içinde bir sürü ilkleri barındırması bakımından çok önemlidir. Türkiye'de ilk defa Ana Kubbe içine marin su kontrasından imal edilen çıtalar oluşturulan karkasa montaj edilerek çıtakari uygulaması yapılmıştır. Buna ek olarak camide yaklaşık 45 m2 lazer kesim ahşaptan Naht Hat Yazısı kullanılmıştır.
İç dekorasyon projeleri ve imalatları Hakor İnşaat tarafından gerçekleştirilen Cami, 2016 yılının son çeyreğinde ibadete açılmıştır.

Projeler: Projeler
bottom of page